Prečo sa stať členom

Všetci bazáristi sú podvodníci!
V bazároch sa predávajú stočené autá!
Neverím autobazárom, sú to špekulanti!

 

Určite ste sa všetci stretli s podobným typom zákazníkov, ktorý sú denne masírovaný zo strany médií o tom, aký sú bazárnici zlí. Smutnou pravdou však je, že je medzi nami, obchodníkmi s ojazdenými vozidlami, množstvo čiernych oviec, ktoré kazia dobré meno poctivým obchodníkom a tým celému biznisu. Nehovoriac o rôznych špekulantoch a šmelinároch, ktorý využívajú obchod s jazdenkami pre jediný dôvod: na základe podvodu, skreslenia informácií či zatajovania skutočností čo najviac oklamať a zodrať zákazníka za každú cenu.

 

Preto sme sa rozhodli s tým niečo urobiť. Riešením je Asociácia autobazárov a obchodníkov s ojazdenými vozidlami. Myšlienku asociácie serióznych obchodníkov sme s viacerými z Vás riešili už dávnejšie, a hľadali sme spôsob, ako formou to zabezpečiť. Preto sme založili občianske združenie - asociáciu, ktorá je na túto činnosť najviac vyhovujúca.

 

Ide o stavovskú organizáciu, ktorá bude zastrešovať a hlavne propagovať len serióznych obchodníkov, ktorý robia svoj biznis poctivo, eticky a pro klientsky. Prinesieme na trh s jazdenkami informáciu o tom, ktorý bazáristi sú poctivý a dáme zákazníkom jasný signál, že nie všetci bazáristi sú podvodníci.

 

Hlavnou myšlienkou asociácie je zabezpečovať pre svojich členov poradenstvo a administratívnu podporu (sledovanie zákonov, výmena informácií, poradenstvo) a tiež zastrešiť obchodníkov s jazdenkami pri vyjednávaní lepších podmienok voči lízingovým spoločnostiam, poisťovniam, aktívna participácia na legislatíve SR a hlavne hájenie spoločných záujmov.

 

Ďalším cieľom asociácie je zabezpečovať pre svojich členov hromadný a cenovo zvýhodnený prístup do rôznych registrov (ALSSR, Exekúcie, pátranie, oceňovanie vozidiel), vzájomná výmena informácií o obchodovaných vozidlách (stav kilometrov, problematické vozidlá), pomoc pri rôznych reklamných a propagačných aktivitách (výroba reklamy, výroba web stránok, výroba vizitiek, reklamných banerov) a celková podpora pri podnikaní (elektronické schránky, právne poradenstvo, daňové poradenstvo).

 

Základné výhody členstva v AsAb spočívajú predovšetkým v:

• Informovanosti o pripravovaných zmenách zákonov a noriem regulujúcich činnosť členov asociácie

• Možnosti spolupodieľať sa na príprave a pripomienkovaní dôležitých právnych noriem

• Prístupe ku všetkým materiálom asociácie

• Možnosti poskytovať a zdieľať všetky spoločné materiály AsAb a získavať informácie dôležité pre svoju činnosť prostredníctvom asociácie

• Možnosti delegovať svojich zástupcov do orgánov asociácie

• Bezplatnom resp. zvýhodnenom vstupe na všetky asociáciou organizované odborné podujatia

• Ochrane spoločných záujmov a cieľov zo strany asociácie

Ako sa stať členom
 

Členstvo v AsAb je zo strany člena dobrovoľné a právne nenárokovateľné. Členstvo vzniká na základe vyplnenej žiadosti , pričom o prijatí za člena rozhoduje na základe žiadosti o prijatie predstavenstvo asociácie.

© 2018 Asociácia autobazárov ¦ info@asab.sk ¦ 0903 47 47 47

  • Facebook Social Icon